Nasze marki

 

 

Mokosh Cosmetics produkuje wyjątkowe kosmetyki naturalne, które ujmują jakością i doborem surowców, konsystencją i zapachem. Receptury produktów Mokosh są owocem wspólnej pracy technologów i kosmetologów, dlatego tak dobrze odpowiadają realnym potrzebom Klientów.
Nazwa firmy pochodzi od starosłowiańskiej Mokosz, bogini ziemi, wilgoci, urodzaju i płodności, która w pradawnych wierzeniach opiekowała się plonami i kobietami. Mokosh korzysta z jej darów tworząc receptury swoich kosmetyków. Do ich produkcji używane są jedynie starannie wyselekcjonowane, w większości organiczne surowce o potwierdzonym działaniu. 
Najlepsi specjaliści z profesjonalnych SPA w Polsce i za granicą docenili jakość kosmetyków Mokosh i korzystają z nich podczas wykonywania zabiegów i rytuałów. Media oraz Klienci indywidualni także dostrzegli wyjątkowość Mokosh, czego dowodem są liczne publikacje, nominacje i nagrody.

 

 

Iossi powstało już ponad 7 lat temu. Jego założycielka Joanna przez wiele lat pracowała zdalnie jako grafik freelancer, jednak w pewnym momencie poczuła, że chce coś zmienić w swoim życiu. Zamieszać. No i tak się zaczęło – właśnie od mieszania :)  Na początku Joanna robiła wszystko samodzielnie, od tworzenia receptur, poprzez projektowanie etykiet, pierwszy marketing na Facebooku. Dziś Iossi to 20 pracowników, grupa entuzjastów kosmetyków i natury. Cała produkcja odbywa się w Kłaju – uroczej miejscowości pod Krakowem, w sercu Puszczy Niepołomickiej. To właśnie tam znajduje się przestrzeń laboratoryjno-produkcyjna Iossi, zaplecze magazynowe, etykieciarnia, sklep internetowy i biuro. To właśnie tam jest świat Iossi – wszystko powstaje w tamtym miejscu! 

 

 

       

 

Laboratoria Badań Bionaturalnych Dr.Taffi narodziły się w 1987 roku z pomysłu i zielarskiej pasji założyciela, Enio Taffi.
Dr Taffi, świeżo upieczony biolog, rozpoczął swoją działalność kilka lat wcześniej, produkując w małym laboratorium mieszczącym się na toskańskiej farmie, swoje pierwsze formuły stworzone w celu rozwiązania problemów skórnych zgłaszanych przez włoskich i zagranicznych gości przebywających w okolicznych obiektach turystycznych. Produkty, wykonane wyłącznie z naturalnych składników, zbieranych w okolicznych wsiach, były następnie sprzedawane przez jego żonę Marię klientom, którzy byli zachwyceni wynikami i rozmawiali o nich z przyjaciółmi i znajomymi.
Krok po kroku, receptura po recepturze wraz z żoną Marią, dr Enio Taffi przygotował grunt pod rodzinną firmę Dr.Taffi, która rozpoczęła działalność w 1987 roku. Wtedy do firmy dołączyły także jego córki: Maria Silvia, kierownik produktu, która pracuje obok razem z ojcem rozwija linie produktów i Elisabetta, manager handlowy, która skupia się głównie na rozwoju biznesu.
Przez lata firma była w stanie rozwijać swoje idee i swoje naturystyczne powołanie, gwarantując w miarę rozwoju tę samą wysoką jakość oraz ten sam poziom czystości i naturalności w produkcji kosmetyków.
W tamtym czasie podstawowa filozofia była taka sama jak dzisiaj: pracować wyłącznie z naturalnymi składnikami i okazywać całkowity szacunek dla natury poprzez zapobieganie testowaniu jakiegokolwiek produktu lub składnika na zwierzętach.